a

“Yazıhan’da Eksik Bırakmayacağız”

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, 2022’de temel altyapı sorunlarından arındırılmış bir Yazıhan ortaya çıkartmak için gayret göstereceklerini ifade ederek, “Kırsal bölgelerimiz için bu sene içinde büyük yatırımlar planlıyoruz. Yazıhan İlçemizi altyapı konusunda sorunsuz bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Mert, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, MHP Yazıhan İlçe Başkanı Hasan Basri Kaya, Yazıhan Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Bahri Güler, Yazıhan Belediyesi Meclis Üyeleri ve Yazıhan Mahalle Muhtarları MASKİ Genel Müdürlüğü’nde 2022 yılında ilçeye yapılacak yatırımlar ile ilgili istişare toplantısında bir araya geldi. MASKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanı Ramazan Toy, Yazıhan İlçesi’ne yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili bir sunum yaptı.

Toplantıda konuşan Yazıhan Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Bahri Güler, geçmişte yapılan işler için Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ederek, 2022 yılında yapılacak yatırımların da hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Güler, “İlimiz Büyükşehir olduktan sonra hizmetler hızlı bir şekilde yapılmaya başladı. Özellikle Selahattin Gürkan döneminde bu yatırımılar artarak devam etti. Sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı bildirmek için toplandık. Genel Müdürümüz Mehmet Mert’e altyapı ile eksiklerimizi iletiyoruz. İnşallah sene sonunda altyapı ile ilgili sorunsuz bir Yazıhan ortaya çıkmış olacak. Büyükşehir Belediyemiz ilçemize çok önem veriyor. Hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, Yazıhan Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Öztürk’e ve MASKİ Genel Müdürümüz Mehmet Mert’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MHP Yazıhan İlçe Başkanı Hasan Basri Kaya ise hizmet noktasında çalışmaların yoğun bir şekilde ilçe genelinde devam ettiğini kaydederek, birlik ve beraberlik içinde hizmet etmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Yazıhan İlçesi’nin eken-biçen bir ilçe olduğunu belirterek, çiftçilerin yaşamını kolaylaştırmak gerektiğini ifade ederek, “2022 yılında Yazıhan İlçemize yapılacak olan içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla ilgili istişare yapmak için MASKİ Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ettik.  Bugüne kadar ilçemize yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızla bugün burada ihtiyaçlarımızı dile getireceğiz. Genel Müdürümüz Mehmet Mert, kırsalı çok iyi bilen bir hizmet erbabı. Bizler kendilerinin tecrübelerinden yararlanacağız. Bugüne kadar ilçemize çok güzel işler yapıldı. Bu sene inşallah Yazıhan’ın içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları açısından yüzde 99’luk kısmı tamamlanacak. Bu çalışmalar sonucunda 2022 yılı Yazıhan için hizmet yılı olarak ilan edebiliriz. İlçemize yapılan yatırımlardan dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

MASKİ GENEL MÜDÜRÜ MERT: YAZIHAN ÇOK ÖNEMLİ BİR İLÇEMİZ

MASKİ Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin tek gayesinin hizmet olduğunu aktaran MASKİ Genel Müdürü Mehmet, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda kırsalda altyapısız ve susuz bir yer bırakmamak olduğunu söyledi. 2022 yılında özellikle kırsalda büyük yatırımlar yapılacağını belirten Mert, “Kırsala çok önem veriyoruz. Bu anlamda ilk olarak kırsal ilçelerde görev yapan mahalle muhtarlarımızla bir araya geldik. Onların talep ve isteklerini aldık. Göreve başladığımız günlerde Yazıhan İlçemizi ziyaret ederek, muhtarlarla toplantı yapmıştık. Taleplerini yazılı olarak alarak 2022 yılı programımıza dâhil ettik. Bugün sizleri MASKİ Genel Müdürlüğü’müzde ağırladık. Sizlerden gelen taleplerin durumunu konuşmak için bir araya geldik. Bizlerin amacı Yazıhan’da eksik bırakmamak. İş birliği içinde çalışırsak çalışmalar daha çabuk tamamlanır. Bizler MASKİ Genel Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerden de aynı titizliği istiyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

“Kırsal Mahallelere Önemli Yatırımlar Gerçekleştirdik”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.