a
  • Malatyaaday
  • Genel
  • Vali Baruş “İklim Değişikliği” Konulu Toplantıya Katıldı

Vali Baruş “İklim Değişikliği” Konulu Toplantıya Katıldı

İnönü Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonundaki toplantıya Vali Baruş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sevgi Görmüş katıldı.

Toplantı, Peyzaj Mimarlığı Öğretim Üyesi Dr. Serhat Cengiz tarafından yapılan sunum ile başladı. Sunumda, İklim Değişikliğinin günümüzde küresel bir sorun olduğu belirtildi. Türkiye’nin bu küresel sorunun çözümünde izlediği yol hakkında bilgiler verilmiş olup Malatya il genelinin İklim Değişikliği yol haritasını belirlemek için kentsel büyüme, ilkim modellemesi ve toprak verimliliği haritaları ayrıca similasyonları oluşturulduğu konuları aktarıldı.

Toplantı sonunda iklim modelleri, toprak haritaları ve similasyonları haritalarına dayanarak iklim duyarlı stratejiler değerlendirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

“Yeşilyurt’u Baştan Aşağıya Yeniliyoruz”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.