a

Su Altı Arama Kurtarma Ekibi Daha Da Güçlendiriliyor

Malatya’da ve bölgede yaptığı su altı arama ve kurtarma çalışmalarıyla takdir kazanan, Türkiye’nin en eski su altı arama ve kurtarma ekibinden olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Su Altı Arama Kurtarma Ekibi, kadrosunu daha da güçlendirerek çalışmalarını sürdürüyor. Belirli dönemlerde personellerin eğitimlerini yoğun bir şekilde sürdürmesiyle birlikte yeni katılan personellerin de eğitimleri titizlikle yapılıyor.

Her türlü şartları göz önünde bulundurarak eğitim alan Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi, Malatya’dan geçen Tohma nehri suyunun ilk çıkış noktası olan Gölpınar Gölet’inde eğitimlerini tamamladı. 10 metre derinliğe sahip olan gölette ekipler eğitimlerini kamp süreci içerisinde aldı.

Yapılan eğitimlerle ilgili bilgiler veren Su Altı Arama ve Kurtarma ekibinin içerisinde yer alan İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, “ İtfaiye Daire Başkanlığı olarak birçok alanda şehrimizde ve bölgemizde hizmet vermekteyiz. Faaliyet alanlarımızdan olan Su Arama ve Kurtarma Ekibimiz Türkiye’de belediyeler arasındaki en eski ekiplerden biri. Yaklaşık 21 yıllık bir geçmişe sahip. Sadece Malatya’da değil, Türkiye’de birçok barajda, gölde ve gölette arama kurtarma faaliyetlerine katılan tecrübeli bir ekibimiz var. Ekibimiz şahsım dâhil 6 kişiden oluşmaktaydı. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla ekip sayımızı güçlendirdik. Başkanımızın sayımızı artırmamız noktasında bir düşüncesi oldu. Bizde iki genç arkadaşımızı daha ekibimize dâhil ettik. Arkadaşlarımızın Malatya’da havuz eğitimlerini tamamladıktan sonra komşu ilimiz olan Sivas’ın Gürün ilçesinin Gökpınar Gölünde dalış eğitimleri yapıldı ve tamamlandı. Gökpınar, doğal akvaryumu olan göllerden bir tanesi. Görüş açısının güzel olduğu ve yaz aylarıyla birlikte kış aylarında da suyun ısısı 10 derecedir. Derinlik ise 10 metre. Arkadaşlarımız iki günlük kamp süreci geçirdiler. Arkadaşlarımızın açık su ve gölet dalış eğitimleri de bu şekilde tamamlanmış oldu. Sivas Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi ‘ye de misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ekibimiz güçlenerek yoluna devam ediyor. Ekipman noktasında sıkıntımız yok. Her türlü malzeme ve aracımız bulunmakta. Bundan dolayı teşkilatım ve arkadaşlarım adına Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

 “Gönül Belediyeciliğine Örnek Gösterilecek Özel Bir Yatırım”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.