a

Malatya Büyükşehir Belediyesine Çevre Ödülü Verildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri’nde ödüle layık görüldü.

Sürdürülebilir Çevre 2021 Akdeniz Üniversitesi 24. Çevre Hizmet Ödülü Programı kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan “Haşere ve Vektörler ile mücadelede Atıksız Alternatif Yöntemlerin Geliştirilmesi” projesi ödül aldı.

Malatya’da her yıl özellikle ilkbahar aylarında başlayıp, kış aylarına kadar uçan haşereler ile (sivrisinek, karasinek, tatarcık vs.) ilaçlama yöntemi ile mücadele edilmektedir. Ancak Büyükşehir Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı personelleri tarafından geçtiğimiz yıl hazırlanan Proje ile haşerelerle mücadelede sıfır atık ve sürdürülebilir çevre değerlerine hizmet eden doğal bir mücadele yöntemi olarak “kayısı reçineli şerit uygulaması” benimsendi.

Kayısı reçinesine batırılan şeritler haşere ve vektörlerin bulundukları alanlarda uygun yerlere çekilerek onları cezbetmiş ve şeritle temas eden haşere ve vektörlerin şerite yapışarak hareketsiz kalması ve etkisiz hale getirilmeleri sağlanmıştır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığının ilaçlama yerine uygulamaya başladığı proje, Sürdürülebilir Çevre 2021 Akdeniz Üniversitesi 24. Çevre Hizmet Ödülüne layık görüldü.

24 Mart 2022 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende, Malatya Büyükşehir Belediyesinin ödülünü Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan adına Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Şaban Aşıcı’ya takdim edildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başkan Çınar, Turgut Özal Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesini İnceledi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.