a
  • Malatyaaday
  • Genel
  • Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantıları Başladı

Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantıları Başladı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, kısa bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Başkan Gürkan, “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Temennimiz bundan sonraki süreçte de kadınlarımızın her hangi bir şiddete maruz kalmamaları, kadına şiddetin son bulması, kadın ve erkek eşitliğinde zihinlerimizde bir birliktelik oluşmasıdır. Kadın hakları konusunda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Temsil noktasında da gerek belediye meclislerimizde gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hak ettiği yerlerde olmalarını temenni ediyorum. Hükümetimiz de kadına şiddet ile ilgili suçlarda indirim uygulanmaması noktasında bir yasa düzenlemesi yaptı. İnşallah bu yasal düzenlemelerle birlikte genel anlamda canlıya şiddet uygulamanın hiçbir şekilde insani vasıf olmadığını herkes zihinlerine yerleştirirse çok da güzel olur diyorum” dedi.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimler Başkan YardımcısıVeli Böke’nin programı ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Başkan Gürkan, “Geçtiğimiz günlerde AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Veli Böke şehrimizi ziyaret ettiler.Sayın Böke, ‘Şehrimiz açısından Türkiye’de en fazla yatırım yapan belediye, Malatya Büyükşehir Belediyesi oldu. Yine Türkiye’de kırsal kesimlere en fazla hizmet veren belediye Malatya Büyükşehir Belediyesidir’ dediler. Bu anlamda da bütün belediye mesai arkadaşlarımıza ve belediye meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Hepinizin emeğine sağlık diyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan’ın konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Büyükşehir Belediye Meclis Gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler yeniden görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi, bazı maddeler isebir sonraki birleşime ertelendi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısının II. Birleşiminin ise 10 Mart 2022 Perşembe günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

‘El Emeği ve 44 Kadın 44 Resim Sergisi’ Açıldı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.