a

30 Yıllık İçme Suyu Hattı Yenileniyor

Çalışmalar kapsamında, Battalgazi İlçesi’ne Bağlı Kemerköprü, Serintepe ve Alişar Mahallelerinin içme suyu altyapısı yenileniyor. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Alişar Mahalle Muhtarı Ramazan Dağdeviren ve Serintepe Mahalle Muhtarı Abuzer Apaki devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

30 yıl önce yapılan hatların ihtiyaca cevap veremediğini belirten Alişar Mahalle Muhtarı Ramazan Dağdeviren, bölge muhtarıyla birlikte MASKİ Genel Müdürlüğü’ne sorunu ilettiklerini söyledi. Muhtar Dağdeviren, “Mahallemizin altyapısı 30 sene önce yapılmıştı. Artık eskiyen bu hat bizlerin ihtiyaçlarını karşılamıyordu. MASKİ Genel Müdürlüğü’ne müracaat ettik. Mahallemizde çalışmalara başladılar. Geniş bir alanda bu çalışmalar yapılıyor. Sabırla ve heyecanla tamamlanmasını bekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Mert’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Serintepe Mahalle Muhtarı Abuzer Apaki ise, “Mahallemizin altyapısı çok eskimişti. Mevcut altyapımız bizlere kaliteli hizmet veremiyordu. Su kalitesi düşüyordu. Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün özverisiyle çalışmalar başlatıldı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sağlık bir içme suyu altyapısına kavuşmuş olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çalışmalar ile ilgili bilgiler aktaran MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Süleyman Şahin, ekiplerin sahada canla başla çalışma yürüttüğünü belirterek yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilçelerin altyapılarının sağlam temeller üzerine atıldığını söyledi. Şahin, “Projemiz iki aşamadan oluşuyor. Birisi, Eski Malatya Karababa bölgesindeki depodan devam eden bir hat, diğeri de Yaka Bölgesinden gelen bir hat. Olumsuz hava koşullarına rağmen üç ekibimizle birlikte kesintisiz bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın talimatları ile yakın zamanda vatandaşlarımıza kesintisiz içme suyunu temin edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

“Herkese Eşit Bir Şekilde Hizmet Ediyoruz”

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.